lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Halanané

Anglicky:

Halanans

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

Halana

Členství ve Federaci:

není známo

Zástupci:

Nidell - Zobrazit seznam zástupců (1)

Nidell

Poprvé na obrazovce:

DS9 Second Sight

Poprvé ve světě ST:

DS9 Second Sight


Halanané jsou humanoidi prakticky k nerozeznání podobní lidem. Jedinou zjevnou odlišností jsou ušní boltce, jejich horní část je utvářena do dvou výrazných špiček.

Je to telepatický druh vládnoucí takzvanou psychoprojekční telepatií. Jejich podvědomí dokáže - pravděpodobně v souvislosti se stresem - vysílat značné množství energie, která se zhmotní v jejich samostatně jednajícího dvojníka. Ten je přesvědčen o své normální existenci. Tato psychická projekce však Halanany stojí velké množství sil a může být až smrtelná.

Jedná se o druh na vysoké technologické úrovni, cestující vesmírem a stýkající se s jinými druhy. Po delší dobu, přinejmenším asi 30 let, mají také minimálně jednu kolonii mimo domovský svět na planetě New Halana. Profesor Seyetik ji terraformoval v pravý ráj.

Halanané si vybírají jediného partnera či partnerku na celý život. Není jasné, zda se jedná o kulturní imperativ či o fyziologickou nutnost.

Roku 2370 přicestovala na USS Prometheus Nidell, dcera vysokého halananského hodnostáře, spolu se svým manželem profesorem Seyetikem na Deep Space 9. Ve svém manželství byla velmi nešťastná a její podvědomí psychoprojekčně vysílalo jejího dvojníka Fennu, s níž se sblížil komandér Sisko.

Halananská žena
Halananská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X