lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Elaysiané

Anglicky:

Elaysians

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

Elaysia

Členství ve Federaci:

pravděpodobně ne

Zástupci:

Melora Pazlar - Zobrazit seznam zástupců (1)

Pazlar Melora

Poprvé na obrazovce:

DS9 Melora

Poprvé ve světě ST:

DS9 Melora


Elaysiané jsou humanoidi velmi podobní lidem. Odlišují se mírně vystouplou střední části čela zhruba ve tvaru písmene V, které se přes kořen nosu táhne až na nos. V důsledku téměř nulové gravitace na jejich domovské planetě nejsou schopni samostatně se pohybovat v prostředí s gravitací kolem 1 G, která je pro většinu humanoidů normální.

Je to druh, o němž je jen velmi málo informací. Ač si jsou dobře vědomi života ve vesmíru a komunikují a stýkají se s ním, sami jen výjimečně opouštějí svou planetu. Nezdá se tedy pravděpodobné, že by vyvinuli vlastní vesmírný program. Jsou jistě ve velmi přátelských vztazích se Federací, pokud nejsou přímo jejími členy. V 60. letech 24. století vystudovala Melora Pazlar jako první Elaysianka vůbec Akademii Hvězdné flotily.

Roku 2370 pobývala praporčík Melora Pazlar na stanici Deep Space 9. Jejím úkolem bylo začít s mapováním Gama kvadrantu. Doktor Bashir sice na základě starších výzkumů Nathaniela Terose vyvinul metodu, jak organismus Elaysianů adaptovat na prostředí s gravitací, Melora to však nakonec odmítla, protože by to znamenalo, že by se musela vzdát života v téměř beztížném prostředí.

Elaysianka
Elaysianka
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X