lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

krystalická entita

Anglicky:

crystalline entity

Vzhled:

neznámý

Kvadrant:

neznámý

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí

Poprvé na obrazovce:

TNG Datalore

Poprvé ve světě ST:

TNG Datalore


Není jasné, zda se v případě entity, s níž se setkala Federace, jednalo o zástupce druhu či o jedinečnou bytost. Byla to obrovská forma života žijící ve vesmírném prostoru. Byla bílá, vypadala jako velmi rozvětvený keř-bonsai a působila velmi křehce. Živila se životní silou živých bytostí ve vesmírných lodích, na planetách, ba dokonce celých planet. Svým ničivým energetickým paprskem dokázala zcela zbavit života celou planetu v několika minutách. Těsně před jejím zánikem se zdálo, že by bylo možné komunikovat s ní pomocí gravitonových pulzů.

Roku 2338 se s krystalickou entitou blíže nespecifikovaným způsobem spojil nepovedený android doktora Soonga Lore a zavinil tak zkázu kolonie na Omicron Theta. Od té doby entita zničila přinejmenších deset dalších planet.

Opět Lore entitu přivolal, když po své aktivaci roku 2364 pobýval na palubě USS Enterprise-D kapitána Picarda.

Roku 2368 se po útoku na planetu Melon IV, kde se nacházela kolonie Federace, k posádce Enterprise-D připojila dr. Marrová, která se na studování entity specializovala od roku 2338, kdy při jejím útoku na Omicron Theta zahynul její syn. Marrová entitu zničila, když ji gravitonovým pulzy rozkmitala tak, že explodovala (viz epizoda TNG Silicon Avatar).

krystalická entita
krystalická entita
krystalická entita
krystalická entita
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X