lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Nol-Ennisové

Anglicky:

Nol-Ennis

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Gama

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Zlangco a další - Zobrazit seznam zástupců (1)

Zlangco

Poprvé na obrazovce:

DS9 Battle Lines

Poprvé ve světě ST:

DS9 Battle Lines


Nol-Ennisové jsou národ, etnická či snad politická skupina nejmenovaného druhu z Gama kvadrantu, možná dokonce pouze armáda či aktivisté takové skupiny. Jsou to humanoidi k nerozeznání podobní lidem.

V blíže nespecifikované minulosti vedli na své domovské planetě nesmiřitelnou a nekončící válku s druhou frakcí, Ennisy. Společnost však měla bojů už dost, tak je odsoudila do vyhnanství na měsíc (není jasné, zda v domovské soustavě, ale podle situace se jedná spíš o jinou hvězdnou soustavu), jehož atmosféru zamořila umělým virem vázaným svou existencí na toto prostředí. Umělý virus způsoboval, že Nol-Ennisové i Ennisové obživli, kdykoliv byli zabiti. Měsíc navíc obklopili soustavou obranných satelitů, které by jim zabránily uniknout, i kdyby k tomu měli prostředky.

Druh, k němuž Nol-Ennisové patří, je jistě na vysoké technologické úrovni, soudíme-li podle vysídlení nepohodlných skupin obyvatelstva pravděpodobně do jiné hvězdné soustavy, podle satelitů a zejména podle sofistikovavného umělého viru. Dá se předpokládat, že jejich společenský vývoj za technologickým vývojem zaostává.

Roku 2369 na měsíci ztroskotal runabout Yangtzee Kiang ze stanice Deep Space 9 s komandérem Siskem, majorem Kirou, doktorem Bashirem a Kai Opakou na palubě. Opaka tvrdé nouzové přistání nepřežila, ovšem její organismus byl nakažen virem v ovzduší a ona obživla. Jak doktor Bashir zjistil, zemřela by, stejně jako všichni uvěznění Nol-Ennisové a Ennisové, v okamžiku, kdy by měsíc opustila. Opaka ráda zůstala, věřila, že ji tam dovedli Proroci, aby se pokusila obě frakce usmířit.

Nol-Ennis
Nol-Ennis
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X