lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Zakladatelé

Alternativy:

Foundeři

Anglicky:

Founders

Vzhled:

allasomorphní

Kvadrant:

Gama

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Odo - Zobrazit seznam zástupců (4)

Krajensky, Laas, Lovok, Odo'ital

Poprvé na obrazovce:

DS9 The Search

Poprvé ve světě ST:

DS9 The SearchFyziologie
     Tento měňavcovitý druh je známý pouze pod označením Foundeři neboli Zakladatelé. Nemají pevnou tělesnou stavbu a jsou schopni vzít na sebe podobu jakéhokoliv tvora nebo věci. Všichni pocházejí z tzv. Velké linie či Velkého spojení nacházející se na bludné planetě v mlhovině Omarion v kvadrantu Gama. Je to oceán husté, ale tekuté a beztvaré hmoty zlatavé barvy, v níž všichni přítomní příslušníci druhu splývají.

Psychologie
     Základním psychologickým rysem Zakladatelů je strach před "pevnými". Z něj pramení potřeba ovládnout chaos, nastolit řád a tento řád udržovat za každou cenu a všemi dostupnými prostředky. Tomu se podřizuje jejich veškeré jednání.

Věda
     Zakladatelé jsou jsou velmi pokročilí v genetickém inženýrství a klonování. Známe minimálně dva druhy, do jejichž genomu výrazně zasáhli: Jem'Hadaři a Vortové.

Stát
     Jako měňavci budí v ostatních, "pevných" druzích strach a hlubokou nedůvěru. Původně prý chtěli s ostatními mírově spolupracovat, byli ale odvrženi. Proto před stovkami let založili v kvadrantu Gama obrovskou říši zvanou Dominion. Do područí tak dostali mnoho "pevných" druhů oblasti, které by pro ně mohly představovat hrozbu. Na svou ochranu a k prosazování svých zájmů geneticky vypěstovali přinejmenším dva druhy, které jim bezvýhradně sloužily: Vorty a Jem'Hadary. Jejich loajalitu si pojistili jak geneticky, tak v případě Jem'Hadarů závislostí na droze ketracelu bílém.;Jakýmsi centrem Dominionu tak dlouho byla domovská planeta Zakladatelů v mlhovině Omarion, a to až do roku 2371, kdy ji evakuovali a přilákali k ní romulanské a cardassijské síly, které zničili (viz epizoda DS9 The Die Is Cast).

Historie
      Zakladatelé v minulosti rozeslali sto vzorků - nehotových jedinců - po galaxii, aby posbírali maximum informací o "pevných" druzích. Jedním z nich byl konstábl Odo, hlavní bezpečnostní důstojník na stanici Deep Space 9 kapitána Siska. Druhým známým jedincem byl Laas (viz epizoda DS9 Chimera).;V průběhu války s Dominionem, roku 2372, Odo nevědomky nakazil Velkou linii morfogenickým virem vyvinutým Sekcí 31 Hvězdné flotily, který Zakladatele pomalu zbavoval jejich schopnosti brát na sebe konkrétní tvar (viz epizody DS9 Broken Link, Treachery, Faith, and the Great River, When It Rains…). Roku 2375 Velkou linii zachránil Odo, který byl vyléčen a který se k ní připojil (viz epizoda DS9 What You Leave Behind).

Spojená federace planet
     S tímto konkrétním druhem měňavců se příslušníci Hvězdné flotily poprvé setkali nejpozději roku 2369 v osobě konstábla Oda, když přebírali stanici Deep Space 9 (viz epizoda DS9 Emissary). Roku 2371 pak vešla ve známost existence Dominionu, Vortů, Jem'Hadarů a Zakladatelů a Odo a další z posádky stanice se poprvé setkali se Zakladatelem, který na sebe vzal ženskou podobu a stal se reprezentantem Dominionu při jednáních s Federací a Hvězdnou flotilou (viz epizoda DS9 The Search) a další.
Zakladatelé - Velká linie
Zakladatelé - Velká linie
Zakladatel
Zakladatel
Zakladatel
Zakladatel
Zabitý zakladatel (vlevo dole)
Zabitý zakladatel (vlevo dole)
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X