lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Wadiové

Anglicky:

Wadi

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Gama

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Falow a další - Zobrazit seznam zástupců (2)

Falow, Chandra

Poprvé na obrazovce:

DS9 Move Along Home

Poprvé ve světě ST:

DS9 Move Along Home


Wadiové jsou humanoidi k nerozeznání podobní lidem.

Je to druh na vysokém stupni technologického rozvoje, běžně létající vesmírem, který mimo jiné vyvinul sofistikovanou technologii virtuálního prostředí a způsobu, jak do něj zapojit živé bytosti, což uplatnili například ve společenské hře chula. Je to druh, v jehož kultuře hrají hry, a to poctivě hrané hry, velkou roli. Do Alfa kvadrantu přiletěli proto, aby si zahráli neznámé hry u Quarka. Jelikož není pravděpodobné, že by jim Vulkanci, kteří je kontaktovali jako první zástupci Federace a kvadrantu Alfa vůbec při cestě do Gama kvadrantu, vylíčili Alfa kvadrant jako prostor, kde si především můžou zahrát u Quarka na Deep Space 9, můžeme předpokládat, že možnost her bylo téma rozhovoru, které bylo důležité pro Wadie.

Ve 24. století mají wadijští muži dlouhé, na temeni sepnuté vlasy a ženy nosí složité účesy s vlasy vyčesanými nahoru. Na čele a pravém spánku se zdobí individuálními, různými barvami provedenými ornamenty.

Není zcela zřejmé, jaké je v jejich společnosti postavení žen. Ženy, které byly součástí wadijské skupiny, která přiletěla na Deep Space 9, působily jako v podřízeném, až služebném postavení.

Roku 2369 kontaktovala Wadie vulkanská loď provádějící průzkum Gama kvadrantu a jedna z jejich lodí pak přiletěla na Deep Space 9 s jediným cílem: dobře si zahrát. Jelikož však Quarka nachytali při podvodu, přinutili ho sehrát partii wadijské hry chula, do níž zatáhli komandéra Siska, majora Kiru, Jadzii Dax a doktora Bashira jako nedobrovolné "hráče" postupující různými shapy domů. Po této návštěvě ztratili o kontakt s Federací zájem.

Wadijský muž
Wadijský muž
Wadijský muž
Wadijský muž
Wadijská žena
Wadijská žena
Wadijská žena
Wadijská žena
wadijská loď
wadijská loď
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X