lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kobliadé

Anglicky:

Kobliad

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Ty Kajada, Rao Vantika - Zobrazit seznam zástupců (3)

Kajada Ty, Vantika Rao, Yteppa

Poprvé na obrazovce:

DS9 The Passenger

Poprvé ve světě ST:

DS9 The Passenger


Kobliadé jsou humanoidi značně podobní lidem. Liší se výrazným ostrým kostním hřebenem, který se od horní části čela táhne na vrcholek hlavy, čímž také rozděluje vlasový porost. Jejich čelo je navíc po stranách lemováno nevýraznými svislými kostními valy.

Kobliadé z neznámých příčin vymírají. Dočasnou pomoc nalezli v deuridiu, pomocí něhož stabilizují buněčné struktury svého organismu, čímž si prodlužují život. Ač je jejich domovský svět pravděpodobně relativně nedaleko Bajoru, nebyla major Kira s jejich situací obeznámena.

Jedná se o druh na vysokém stupni technologického rozvoje, běžně cestující vesmírem. Na vysoké úrovni je také jejich medicína a další vědní obory: mikroskopický generátor, který vyvinul zločinec Vantika k přenosu svého vědomí do jiného humanoida, je příkladem mimořádně vyspělé technologie.

S Federací mají velmi dobré vztahy. Federace jim pomáhá v zásobování deuridiem, ovšem ani s jeho novými zdroji objevenými v Gama kvadrantu ho prozatím není dost pro celou kobliadskou populaci.

V roce 2369 pobývala na stanici Deep Space 9 členka kobliadské bezpečnosti Ty Kajada, která už dvacet let stíhala těžkého zločince Raa Vantiku. Vantika se v těle doktora Bashira pokusil unést federační nákladní loď s dodávkou deuridia z Gama kvadrantu s cílem prodat je na černém trhu.

Kobliadský muž
Kobliadský muž
Kobliadská žena
Kobliadská žena
Kobliadská žena
Kobliadská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X