lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tellarité

Anglicky:

Tellarites

Vzhled:

humanoidi

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

Tellar Prime

Členství ve Federaci:

ano

Zástupci:

Skalaar, vyslanec Gral, velvyslanec Gav a další - Zobrazit seznam zástupců (7)

Gaavrin, Gav, Gral (ENT), Naarg, Shallash, Skalaar, Terev (zrcadlový vesmír)

Poprvé na obrazovce:

TOS Journey to Babel

Poprvé ve světě ST:

ENT Dead Stop


Tellarité jsou humanoidi, jejichž obličej trochu připomíná pozemského vepře. Jsou nevysocí a silní. Jsou známí svou vzteklou a svárlivou povahou, hádky a urážky jsou pro jejich chování normou. Milují bahenní lázně a zvířata podobná psům považují za lahůdku (viz epizoda ENT Babel One).

Je to technologicky vyspělý druh, který už v 22. století pozemského letopočtu létal vesmírem a měl řadu kontaktů, jmenovitě s Klingony, Andoriany a Maluriany (viz epizoda ENT Civilization). Jejich technologie nicméně není tak vyspělá jako technologie například Andorianů nebo Vulkanců.

O povaze jejich styků s Klingony nemáme bližší informace. Roku 2153, při prvním opravdovém kontaktu s lidmi, unesl tellaritský lovec odměn kapitána Archera, aby získal odměnu vypsanou Klingony (viz epizoda ENT Bounty).

S Andoriany měli obchodní neshody trvající déle než sto let, oba druhy se srdečně nenáviděly a jejich rozpory dospěly až do stádia sporadických ozbrojených konfliktů (viz epizoda ENT Babel One). Roku 2154 Tellarité a Andoriani ve snaze ukončit obchodní rozpory a nepřátelství uspořádali jednání, jehož prostředníkem měla být Hvězdná flotila Země, na Babel I. K jednání však vinou Romulanů nedošlo. Romulany vynucená spolupráce Tellaritů, Andorianů, Vulkanců a lidí byla prvním krokem k založení Spojené federace planet (viz epizoda ENT United).

O sto let později, v roce 2267, cestoval tellaritský vyslanec Gav s asistentem na palubě USS Enterprise NCC-1701 kapitána Kirka na jinou konferenci na Babelu. Vyslanec Gav byl zavražděn Orioncem Thelevem, který přestrojen za Andoriana cestoval na lodi jako doprovod andorianského vyslance Shrase (viz epizoda TOS Journey to Babel).

Z 24. století máme o Tellaritech jedinou zprávu, a to ze stanice Deep Space 9. Někdo z posádky tellaritské lodi byl ve spojení s Quarkovým bratrancem Konem (viz epizoda DS9 Shadowplay).

Tellaritský muž
Tellaritský muž
Tellaritský muž
Tellaritský muž
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X