lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Fabriniové

Anglicky:

Fabrini

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

neznámý

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Natira a další - Zobrazit seznam zástupců (1)

Natira

Poprvé na obrazovce:

TOS For the World Is Hollow and I Have Touched the Sky

Poprvé ve světě ST:

TOS For the World Is Hollow and I Have Touched the Sky


Fabriniové jsou humanoidi k nerozeznání podobní lidem.

V minulosti to byl technologicky vysoce vyspělý druh. Když se před 10000 let měla Fabrina, slunce jejich soustavy, stát supernovou, postavili obrovskou generační loď, dali jí vzhled bludného asteroidu, umístili do ní část populace a nasměrovali ji na kurs do oblasti vesmíru s výskytem obyvatelných planet. Umělý asteroid Yonada vybavili sofistikovaným počítačem, který za pomoci náboženství řídil život obyvatel, a to zejména s cílem, aby nezjistili, že jsou v lodi a ne v přirozeném světě. Vědecká a technologická úroveň Fabriniů v nábožensky orientovaném prostředí za 10000 let cesty pochopitelně značně upadla.

Kromě techniky byla na velmi vysoké úrovni také jejich lékařská věda. Za pomoci údajů z knihovny na lodi bylo možné vyléčit smrtelnou nemoc doktora McCoye. Databáze či knihovna Fabriniů se v budoucnu stane významným příspěvkem rozšiřujícím znalosti Federace.

Roku 2268 byla jejich loď-asteroid objevena, když se vinou poruchy řízení řítila na kolizním kurzu na planetu Federace Daran V. Výsadku z USS Enterprise kapitána Kirka, který se na Yonadu transportoval, se srážce podařilo zabránit, když objevil řídící místnost a změnil kurs lodi.

Fabrinijský muž
Fabrinijský muž
Fabrinijská žena
Fabrinijská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X