lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kelvané

Anglicky:

Kelvans

Vzhled:

neznámý

Kvadrant:

galaxie v Andromedě

Domovský svět:

Kelva

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Rojan, Kelinda, Hanar a další - Zobrazit seznam zástupců (5)

Drea, Hanar, Kelinda, Rojan, Tomar

Poprvé na obrazovce:

TOS By Any Other Name

Poprvé ve světě ST:

TOS By Any Other Name


Kelvané se jevili jako humanoidi k nerozeznání podobní lidem. Vzhledem k jejich původu a schopnostem však nelze odhadnout, jaký je jejich pravý vzhled. Jsou vysoce inteligentní, ovšem mají zcela nevyvinuté vnímání emocí.

Jejich prostor v galaxii v Andromedě začala ohrožovat vzrůstající radiace. Jejich vědci zjistili, že do 10000 let zahubí veškerý život v jejich galaxii. Kelvané proto vyslali řadu hvězdných lodí do různých oblastí vesmíru, aby našly prostor vhodný k přesídlení. Jedna z lodí letěla k Mléčné dráze, byla však poškozena galaktickou bariérou a posádka byla nucena nouzově přistát bez možnosti návratu. Vyslali nouzový signál a doufali, že se jim podaří zajmout vhodnou loď, která by je dopravila domů.

Roku 2268 zachytila jejich signál USS Enterprise kapitána Kirka. Kelvanům se opravdu odařilo Enterprise unést a proletět galaktickou bariérou ven z Mléčné dráhy, ovšem posádka je přemohla chytrým využitím jejich neznalosti emocí. Bylo jim nabídnuto, aby se někde v naší galaxii usadili. Není pravděpodobné, že podobný kousek zopakovali a přinesli svým lidem zprávu o vlídném prostředí Mléčné dráhy.

Kelvanský muž
Kelvanský muž
Kelvanská žena
Kelvanská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X