lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Kadiové

Anglicky:

Kadi

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Delta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Abbot, Tomin

Poprvé na obrazovce:

VOY Someone to Watch over Me

Poprvé ve světě ST:

VOY Someone to Watch over Me


Kadiové jsou humanoidi velmi podobní lidem. Mají vypouklé čelo zřetelně rozdělené na dvě poloviny. Jejich organismus neprodukuje enzym, který rozkládá synthehol, takže se po něm mohou opít stejně jako lidé po konzumaci alkoholu.

Jedná se o mírumilovnou civilizaci na vysokém stupni technologického rozvoje, která si je minimálně vědoma existence života ve vesmíru. Není pravděpodobné, že posádka Voyageru byla prvními ne-Kadii, s nimiž se setkali. Jejich planeta je bohatá na minerální ložiska.

Kadiové jsou velmi asketičtí a nábožensky založení. Naprosto zavrhují jakýkoliv druh potěšení, chutným a kořeněným jídlem počínaje.

Roku 2375 navázali kontakt s USS Voyager kapitána Janewayové, která doufala, že od nich bude moci získat některé minerální látky. Hodnostář Abbot pozval ji a Tuvoka na planetu a na Voyager na dobu dvou dnů přišel mladý vyslanec Tomin, který měl posoudit, zda jsou lidé z Voyageru hodni kadijských minerálů. Tomin si naplno užil jídla, pití i ženské společnosti a je velmi pravděpodobné, že posádku Voyageru představil svým nadřízeným ve velmi přiznivém světle a že se obchod uskutečnil.

Mladý kadijský muž
Mladý kadijský muž
Starý kadijský muž
Starý kadijský muž
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X