lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hortové

Anglicky:

Horta

Vzhled:

nehumanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

Janus VI

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí

Poprvé na obrazovce:

TOS The Devil in the Dark

Poprvé ve světě ST:

TOS The Devil in the Dark


Hortové jsou prastarý nehumanoidní inteligentní druh. Vzhledem připomínají asi metr vysokou hromadu červenohnědého kamení. Jsou to bytosti na křemíkové bázi. Vylučují žíravou kyselinu, která jim umožňuje pohybovat se skalami značnou rychlostí, tak jako se lidé pohybují vzduchem.

Hortové jako druh mají zvláštní životní cyklus. Jednou za 50000 let zemřou všichni až na jednoho jedince ženského pohlaví, který naklade velké množství kulatých, bronzově zbarvených vajec. Z těch se vylíhne nové pokolení. Nemáme dostatek informací, takže nevíme, zda tato generace bude žít dalších 50000 let nebo zda se v jejich průběhu bude přirozeně rozmnožovat a umírat v nějakém kratším intervalu, než opět všichni vymřou.

Federace na jejich planetě zřídila důl na minerál zvaný pergium. Roku 2266 horníci nacházeli ve velkém množství koule, o nichž nevěděli, že to jsou vejce, a často je ničili. Celé zařízení pak začala terorizovat neznámá síla.

Přivolaná USS Enterprise kapitána Kirka měla zjistit, co ničí zařízení a zabíjí horníky. Objevili Hortu a díky tomu, že Spock byl schopen provést splynutí myslí, že dozvěděli, že Horta pouze brání své potomstvo. Horta pak souhlasila s mírovým soužitím, pokud její potomstvo bude v bezpečí.

Horta
Horta
vejce Horty
vejce Horty
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X