lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Gornové

Anglicky:

Gorn

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí - Zobrazit seznam zástupců (1)

Slar (zrcadlový vesmír)

Poprvé na obrazovce:

TOS Arena

Poprvé ve světě ST:

ENT Bound


Gornové jsou ještěrovitý druh. Mají vzpřímenou postavu, tmavě zelenou pokožku a hlavu velmi ještěří, s obrovskou tlamou plnou ostrých zubů.

Technologicky jsou pravděpodobně na úrovni srovnatelné s lidmi. V 22. století se jejich státní útvar nazýval Gornská hegemonie. Dobře je znali Orionci, korzár Harad-Sar tvrdil roku 2154 kapitánu Archerovi z NX-01 Enterprise, že Gornové vaří ten nejlepší meridor z pěti soustav (viz epizoda ENT Bound)

V polovině 23. století si činili nárok na planetu Cestus III.

V roce 2266 se s nepřátelskou gornskou lodí střetla USS Enterprise kapitána Kirka. Gornský kapitán byl přenesen na umělý planetoid, kde bojoval na život a na smrt s kapitánem Kirkem. V tomto souboji prohrál, nicméně kapitán Kirk odmítl ho zabít. Toto řešení konfliktu zařídili Metroni, aby předešli boji obou vesmírných lodí a zbytečnému krveprolití. Byl to zřejmě první kontakt Pozemšťanů s Gorny.

Jeden Gorn byl v 70. letech 23. století také členem rady na Elysii (viz epizoda TAS The Time Trap).

Když se posádka Defiantu dostala pomocí orbu času z roku 2373 do roku 2267 na stanici K-7, kapitán Sisko připustil, že by se kapitána Kirka rád zeptal na jeho zápas s Gornem (viz epizoda DS9 Trials and Tribble-ations).

Poznámka: Terrané v zrcadlovém vesmíru se s Gorny setkali o více než 100 let dříve, a to se Slarem pracujícím jako šéf dělníků-otroků v tholianském zařízení (viz epizoda ENT In a Mirror, Darkly).

Gorn
Gorn
Gorn
Gorn
Gorn
Gorn
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X