lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lyaarané

Anglicky:

Lyaarans

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

Lyaar

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Voval, Byleth, Loquel - Zobrazit seznam zástupců (3)

Byleth, Loquel, Voval

Poprvé na obrazovce:

TNG Liaisons

Poprvé ve světě ST:

TNG Liaisons


Lyaarané jsou vzhledově značně podobní lidem. Odlišují se jedině čelem, které je členěno třemi svislými kostními valy, z nichž postranní jsou hladké a prostřední členěný na množství drobných hrbolků a prohlubní. Přes vzhledovou podobnost se od lidí velmi liší. Množí se tzv. postbuněčným dělením a z vaků, z nichž se rodí, vycházejí jako dospělí jedinci, neznají tedy děti. Velmi odlišná je také jejich psychologie: neznají potěšení, antagonismus nebo lásku. S lidstvem však sdílejí zvědavost.

Jedná se o vyspělý druh létající vesmírem, počínající pěstovat kontakty s jinými inteligentními druhy. O jejich civilizaci nebo technologii není dostatek informací. Mají přístroj, například ve formě náhrdelníku, díky kterému se mohou jevit jako někdo úplně jiný.

Roku 2369 pobývali na Enterprise-D kapitána Picarda v rámci jakési kulturní výměny dva lyaaranští vyslanci, Loquel a Byleth, zatímco kapitán Picard cestoval s lyaaranským pilotem jejich raketoplánem na Lyaar. Všichni tři Lyaarané se chovali nepochopitelně, dokud nepřiznali, že jejich cílem bylo zkoumat různé lidské emoce - nepřátelství, vztek i lásku - a také lidské potěšení z různých radostí života, zejména dobrého jídla.

Lyaaran
Lyaaran
lyaaranský raketoplán
lyaaranský raketoplán
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X