lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

J'naiové

Anglicky:

J'naii

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

J'Naii

Členství ve Federaci:

není známo

Zástupci:

Soren, Noor, Krite a další - Zobrazit seznam zástupců (3)

Krite, Noor, Soren

Poprvé na obrazovce:

TNG The Outcast

Poprvé ve světě ST:

TNG The Outcast


J'naiové jsou humanoidi vzhledem značně podobní lidem. Nemají obočí a na čele mají několik výrazných vrásek kopírujících nadočnicové oblouky. Jedná se o androgynní druh, tj. jedinci jeví obojetnost v druhotních pohlavních znacích. Většinou jsou vysocí a štíhlí a působí křehkým dojmem.

Je to pravděpodobně velmi stará civilizace létající vesmírem. Její společenský vývoj se ubíral zvláštním směrem. V okamžiku, kdy jí to věda umožnila, se vzdala sexuální reprodukce a zavrhla veškeré vztahy mezi muži a ženami. Ztratila se tak nutnost rozlišovat pohlaví, která postupem času zanikla, takže všichni J'naiové jsou jednoho pohlaví, což se projevilo i v jazyce: neznají zájmena "on" a "ona", pouze "ono". Samotná představa více pohlaví je pro většinu J'naiů odpudivá a primitivní. Děti pěstují v jakémsi vláknitém vaku, který oba rodiče oplodní. Jisté procento J'naiů však příslušnost k mužskému či ženskému pohlaví pociťuje. Musí tyto své sklony pečlivě skrývat, protože takové jednání je zakázané, a j'naiská civilizace je k takovýmto jedincům velmi netolerantní. Jsou podrobeni účinné psychotektické terapii.

Roku 2368 požádali J'naiové Hvězdnou flotilu o pomoc při pátrání po zmizelém raketoplánu, který byl nakonec objeven v kapse nulového prostoru. Komandér Riker spolupracoval se Soren, které se cítilo být ženou, a oba se vzájemně zamilovali. Soren bylo přes záchrannou akci Rikera a Worfa podrobeno psychotektické terapii a "vyléčeno".

J'naii
J'naii
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X