lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Thasiané

Anglicky:

Thasians

Vzhled:

energetická

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

Thasus

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

nejsou známí

Poprvé na obrazovce:

TOS Charlie X

Poprvé ve světě ST:

TOS Charlie X


Thasiané jsou vysoce vyvinutý, nehmotný, energetický druh s obrovskými schopnostmi. Dokáží dát zvláštní schopnosti i méně vyvinutým hmotným bytostem. Nehmotná tvář, která se objevila na můstku Enterprise, má velmi lidské rysy, lze však předpokládat, že Thasian na sebe vzal tuto podobu, aby usnadnil komunikaci.

V první polovině 50. let 23. století ztroskotala na jejich planetě Thasus loď s lidskou posádkou, z níž přežil pouze malý chlapec jménem Charlie. Aby byl schopen přežít, nadali ho Thasiané velkými schopnostmi, dokázal - jistě kromě mnoha jiných věcí - na dálku způsobit výbuch vesmírné lodi nebo nechat zmizet lidi. Pochopitelně ho ale nemohli naučit interakci s jinými příslušníky jeho druhu.

Roku 2266 Charlie z planety unikl na USS Antares, jehož posádka ho předala na Enterprise kapitána Kirka. Když Thasiané zjistili, že chlapec unikl a že není schopen normálně žít mezi příslušníky svého druhu, vystopovali ho a vzali si ho zpět. Vrátili také členy posádky, které nechal zmizet, ovšem zničený Antares vrátit nedovedli.

Thasian
Thasian
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X