lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Staří Stříbrná krev >>>

Stavitelé sfér

Známí též jako:
Sphere Builders
Anglicky:
Sphere-Builders
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
není známo
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
není známo
Poprvé na obrazovce:
ENT Harbinger
Poprvé ve světě ST:
ENT Harbinger

Popis

Takzvaní Stavitelé sfér - pravé jméno jejich druhu neznáme - jsou humanoidi relativně podobní lidem. Mají zcela holou lebku, široký hřbet nosu, hluboko posazené oči, nevýrazný hřeben na hřbetu nosu, do stran umístěné nozdry, ústa s úzkými rty a uši bez boltců. Jedná se bytosti z jiné dimenze, kde platí jiné fyzikální zákony, a náš vesmír je pro ně smrtelný.

Jedná se o druh s mimořádně vyspělou technologií. Dokážou prozkoumávat různé časové linie do budoucnosti, a to i v našem vesmíru, dokážou do něj holograficky pronikat, umožňovat bytostem z naší dimenze cestování v čase a dokonce do ní umístit či v ní postavit obrovské sféry, které oblast vesmíru, kterou pokrývají, postupně mění v životní prostředí vhodné pro jejich druh. Je to plán na několik set let. Po několika desítkách let existence změnily sféry Delphskou oblast v nebezpečný prostor plný ničivých prostorových anomálií, avšak přesto v něm nadále žije celá řada druhů. Proč chtějí kolonizovat jim cizí dimenzi, není zřejmé.

V 21. století pozemského letopočtu využili toho, že pět druhů Xindi zničilo svůj domovský svět, a rozhodli se toho využít. Pomohli přeživším Xindi najít obyvatelné planety a nové zdroje. Stali se pro ně Strážci a Xindi je začali považovat za božská stvoření. Když jejich vliv vzrostl, namluvili Xindi, že v budoucnosti je vyhladí druh zvaný lidé z planety Země a že namístě je preventivní úder. Díky svým možnostem pátrat v budoucnosti totiž zjistili, že v kolonizaci naší dimenze jim zabrání Spojená federace planet a že pokud zničí lidstvo, tak k založení Federace nedojde. Sonda Xindi v roce 2153 zabila na Zemi 7 miliónů obyvatel (viz epizoda ENT The Expanse). V roce 2154 pak k Zemi zamířila zbraň schopná zničit celou planetu. Tato superzbraň však díky kapitánu Archerovi a jeho spojencům z řad Xindi neškodně explodovala těsně před cílem, zatímco posádka Enterprise v čele s T'Pol a komandérem Tuckerem zničila síť sfér v Delphské oblasti, čímž Stavitele sfér přinutila vrátit se do jejich dimenze (viz epizody ENT CountdownZero Hour).

Obrázky

Stavitel sfér (muž)
Stavitel sfér (muž)
Stavitel sfér (žena)
Stavitel sfér (žena)
Stavitel sfér (žena)
Stavitel sfér (žena)
<<< Staří Stříbrná krev >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries