lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Skagarané

Anglicky:

Skagarans

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Draysik a další - Zobrazit seznam zástupců (5)

Bethany, Draysik, Kret, Taliyah, Yral

Poprvé na obrazovce:

ENT North Star

Poprvé ve světě ST:

ENT North Star


Skagarané jsou druh vzhledem velmi podobný lidem. Jedinou zjevnou odlišností jsou oblasti zdrsnělé, puchýře připomínající pokožky v obličeji - po stranách čela, na tvářích pod spánky a na lalůčcích ušních boltců - a na krku pod bradou.

V 19. století pozemského letopočtu to byl vyspělý druh létající vesmírem přinejmenším nižšími warp rychlostmi, schopný unést z řídce obydleného území Země velkou skupinu lidí a přepravit je na svou či jednu ze svých planet. Po povstání pozemšťanů se z otrokářů stali otroci a byli zbaveni veškerých práv: nesměli mít majetek, nesměli se ženit a vdávat a dětem se nesmělo dostat vzdělání.

Není pravděpodobné, že by jakýkoliv druh byl tvořen tak malou skupinou jedinců, aby ji mohlo přemoci několik stovek otroků, tím spíše ne druh létající vesmírem. Můžeme tedy spekulovat, že planeta v Delphské oblasti není jejich domovským světem, že to byla pouze začínající kolonie a že na neznámém domovském světě se skagaranská civilizace vyvíjí přirozeným směrem. Proč po dobu 300 let nedošlo ze strany domovské planety k žádnému kontaktu, zůstává nevyjasněno.

Na konci 19. století přiletěla skagaranská loď k Zemi a unesla velkou skupinu lidí kolonizujících Západ USA. Pouhých šest měsíců po příletu na kolonizovanou planetu v Delphské oblasti však došlo k povstání, Skagarané byli poraženi, jejich vesmírná loď i zbraně byly zničeny a z nich samotných se stali otroci lidí.

V roce 2153 navštívila planetu posádka Enterprise NX-01 kapitána Archera, která chtěla zjistit, jak se v Delphské oblasti vzala kolonie lidí. Kapitán Archer slíbil, že pro lidi přiletí pozemské lodě, a snažil se na ně působit, aby konečně zapomněli na dávné příkoří a začali se Skagarany jednat lépe. Hned po odletu Enterprise byl změněn první zákon: skagaranským dětem bylo dovoleno se vzdělávat a dokonce byla zavedena smíšená škola pro děti obou druhů.

Skagaran
Skagaran
Skagaran
Skagaran
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X