lcars
logo
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
<<< Yelikané Zahlové >>>

Yridiané

Známí též jako:
6291 (borgské označení), druh 6291
Anglicky:
Yridians
Vzhled:
humanoidní
Kvadrant:
Alfa nebo Beta
Domovský svět:
není známo
Členství ve Federaci:
ne
Zástupci:
Yedrin Koss, Yaglom Shrek, Yog
Poprvé na obrazovce:
TNG Birthright
Poprvé ve světě ST:
ENT Twilight

Popis

Yridiané jsou humanoidi pouze vzdáleně podobní lidem. Vyvinuli se pravděpodobně z plazů. Mají našedlou, velmi vrásčitou pokožku, holou hlavu, velké uši přilehlé po stranách hlavy a malé žluté oči. Jejich výrazným rysem je rýha připomínající neumělý šev, která běží od špičky nosu prostředkem čela až na temeno, kde jednotlivé její záhyby mohutní v jakýsi článkovaný krunýř.

Jedná se o druh technologicky pravděpodobně značně vyspělý. Již v 22. století létali jeho příslušníci v jednomístných lodích minimálně po celém Alfa kvadrantu. V té době je znali Vulkanci.

V období cca 200 let do 60. let 24. století o nich nebyly žádné zprávy. Federace se mylně domnívala, že vyhynuli (viz epizoda VOY Equinox).

O yridianské společnosti nemáme žádné informace, pouze to, že jsou velmi dobří ve shromažďování informací, s nimiž obchodují. Ve 24. století byli častými návštěvníky stanice Deep Space 9.

V borgské nomenklatuře mají označení druh 6291 (viz epizoda VOY Equinox).

V roce 2165, v alternativní časové linii, která byla zničena, se dal Yedrin Koss najmout jemu neznámým druhem, Xindi, aby stopoval doktora Phloxe, který je měl dovést k NX-01 Enterprise (viz epizoda ENT Twilight).

V 60. letech 24, století uskutečnil první novodobý kontakt Federace s Yridiany exobiolog Rudolph Ransom (viz epizoda VOY Equinox).

V roce 2369 poskytl Yaglom Shrek Worfovi z USS Enterprise-D kapitána Picarda nepřesnou informaci, že jeho otec Mogh žije v romulanském zajetí. Mogh byl mrtev, Worf ale objevil kolonii, kde Romulané a jejich klingonští zajatci z Khitomerského masakru spolu žili v míru a dokonce založili rodiny (viz dvojepizoda TNG Birthright).

V roce 2370 koupil Yog magnezit od Durasových sester Lursy a B'Etor. Komandér Riker našel Yoga v soustavě Ufandi, odkoupil od něj magnezit a využil jeho exploze ve vesmírném prostoru k objevení maskované lodi obou sester (viz epizoda TNG Firstborn).

Garak ze stanice Deep Space 9 měl v minulosti co do činění s nejmenovaným Yridianem. Roku 2371 ho Garak označil jako někoho, kdo by ho rád viděl mrtvého (viz epizoda DS9 Improbable Cause).

Yridiané byli občas k vidění v Quarkově baru na stanici Deep Space 9 (viz například epizoda DS9 Sons and Daughters). Jeden Yridian pro Quarka dokonce roku 2373 pracoval (viz epizoda DS9 Business as Usual).

Obrázky

Yridian
Yridian
Yridian
Yridian
yridianská loď
yridianská loď
yridianská loď
yridianská loď
yridianská přepravní loď
yridianská přepravní loď
yridianská loď (alternativní vesmír)
yridianská loď (alternativní vesmír)
yridianská loď (alternativní vesmír)
yridianská loď (alternativní vesmír)
<<< Yelikané Zahlové >>>
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries