lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Tretové

Anglicky:

Trets

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa

Domovský svět:

neznámý

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

tretský kapitán a další

Poprvé na obrazovce:

ENT Extinction

Poprvé ve světě ST:

ENT Extinction


Tretové jsou humanoidní druh domovem v Delphské oblasti, značně se podobající lidem. Na čele mají úzký svislý vystouplý kostní val táhnoucí se od kořene nosu a zasahující až do vlasového porostu. Stejně jako u lidí nebo Vulkanců existují jedinci s tmavou a světlou pletí. Jejich fyziologie stejně jako lidská podléhá mutagennímu viru vyvinutému vymřelým druhem Loque'eque.

Jedná se o druh technologicky poměrně vyspělý, i když ve 22. století ne o mnoho vyspělejší než lidstvo. Disponují warp rychlostmi vyššími než Enterprise, v té době nejrychlejší loď lidstva. Jejich lékařská věda si po dobu šedesáti let nedokázala poradit s mutagenním virem, který je stál desítky miliónů životů, a to pravděpodobně proto, že na ně působí stoprocentně, že se nenašel jedinec, jehož tělo by se začalo bránit a produkovat protilátky.

V roce 2153 našly dvě hlídkující lodi Enterprise NX-01 kapitána Archera nad planetou Loque'eque. Tretský kapitán zjistil na palubě nakaženého Reeda a na povrchu planety další tři členy původního výsadku a hodlal nakažené zničit a na Enterprise provést dekontaminaci. Tripovi se podařilo odolat mu na tak dlouho, aby poskytl doktoru Phloxovi čas vyvinout na základě genetického profilu T'Pol, která se ukázala být imunní, antivirus.

Tretský muž
Tretský muž
tretská loď
tretská loď
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X