lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Malcoriané

Anglicky:

Malcorians

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

Malcor III

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Mirasta, Durken, Krola, Lanel a další - Zobrazit seznam zástupců (8)

Berel, Durken Avel, Krola, Lanel, Lupo, Nilrem, Tava, Yale Mirasta

Poprvé na obrazovce:

TNG First Contact

Poprvé ve světě ST:

TNG First Contact


Malcoriané jsou humanoidi vzhledově značně podobní lidem, a to i různými barvami pokožky. V obličeji se liší pouze výraznou, vystouplou čelní partií. Větší odlišnosti jeví v tělesné stavbě: jejich trávicí soustava je položena výše než u lidí, zhruba v místech lidského srdce. Mají také více žeber - o tři víc na pravé straně, o čtyři na levé. Na rukách mají pouze čtyři prsty - vnější mohutnější než tři vnitřní - a na dlaních a konečcích prstů mají přísavky.

Jedná se předwarpovou civilizaci, jejíž stupeň technického a vědeckého vývoje se značně liší. Zatímco po technické stránce jsou vyvinutí zhruba jako lidstvo na konci 20. století, jejich vědecké poznání o vesmíru kolem značně pokulhává. Zastávají názor, že jsou jediné inteligentní živé bytosti ve vesmíru, že jejich sluneční soustava je středem vesmíru, a jako společnost ještě vůbec nejsou připraveni své názory korigovat pod tíhou důkazů.

V roce 2367 se Federace domnívala, že jelikož jsou na prahu letů warpem, je třeba diskrétně připravit první kontakt. Komandér Riker z USS Enterprise-D strávil na planetě nějaký čas v přestrojení a sbíral informace. Stal se však obětí nehody a skončil v nemocnici, kde zjistili, že není Malcorian. Mezi několika informovanými toto zjištění vyvolalo tak prudké reakce, že kancléř Durken, který by sám o sobě byl novému pohledu na vesmír přístupný, požádal, aby byl Malcor II ponechán na pokoji, dokud nebude psychologicky lépe připraven. Ministryně pro vědu Mirasta z planety odcestovala na Enterprise, ovšem o jejích dalších osudech nejsou žádné informace.

Malcorianský muž
Malcorianský muž
Malcorianská žena
Malcorianská žena
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X