lcars
logo

Druhy

# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

druh z planety Kaelon II

Vzhled:

humanoidní

Kvadrant:

Alfa nebo Beta

Domovský svět:

Kaelon II

Členství ve Federaci:

ne

Zástupci:

Timicin, Dara - Zobrazit seznam zástupců (2)

B'tardat, Dara

Poprvé na obrazovce:

TNG Half a Life

Poprvé ve světě ST:

TNG Half a Life


Obyvatelé Kaelonu II jsou humanoidi velmi podobní lidem. Jedinou odlišností jsou tmavé skvrny ve tvaru rozvětvených výhonků po stranách čela. Podobné skvrny mají také na hřbetu ruky.

Jedná se o civilizaci na poměrně vysoké technologické úrovni. Již řadu let si jsou vědomi života v okolním vesmíru, i když s ním nechtějí mít nic společného. Slunce jejich soustavy už po mnoho generací postupně vyhasíná a jejich věda je na dostatečně vysoké úrovni, aby se pokoušela vyvinout postup, který by obnovil termonukleární reakci v jeho nitru. Společnost má však pohnutou minulost, která vedla na jedné straně ke xenofóbii a na druhé straně k tomu, že každý, kdo dosáhne šedesáti let věku, spáchá rituální sebevraždu, aby ve stáří nebyl přítěží pro své děti. Tento způsob života nepochybně zpomalil tempo vědeckého pokroku.

V roce 2367 se doktor Timicin domníval, že našel způsob, jak zachránit jejich slunce. Obyvatelé Kaelonu II překonali svou xenofóbii a požádali Federaci o pomoc při dopravě Timicina do blízkosti slunce, čehož se zhostila USS Enterprise-D kapitána Picarda. Jeho pokus nicméně selhal a řešení problému zůstává úkolem pro další generace.

Muž z planety Kaelon II
Muž z planety Kaelon II
Žena z planety Kaelon II
Žena z planety Kaelon II
kaelonské lodě
kaelonské lodě
# A B C D E F G H Ch I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

© 2000–2017 Webdesign: Samuel David Thorn, CZ Kontinuum Star Trek fan klub; Pozadí: Simply Pastel Night Sky by Ali Ries

Zavřít X